Komu mogę zgłosić wykorzystanie seksualne w Kościele?



Jesteś osobą skrzywdzoną seksualnie w dzieciństwie lub młodości w środowisku kościelnym i chcesz zgłosić zawiadomienie przedstawicielowi Kościoła? Skontaktuj się telefonicznie lub mejlowo z delegatem  diecezji lub zakonu, z którego pochodzi sprawca.



Archidiecezja Białostocka
ks. Tomasz Sulik
delegat@archibial.pl
696037575
856652404
Dyżur: poniedziałek-piątek 9.30-13.00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Kościelna 1, Białystok


Diecezja Bielsko-Żywiecka
ks. Klaudiusz Dziki
delegat@kuria.bielsko.pl
734176655


Diecezja Bydgoska
ks. Mateusz Nowak
delegat@diecezja.bydgoszcz.pl
882847975
52 385 88 22
Dyżur: poniedziałek - piątek 9.00-13.00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Sąd Biskupi Diecezji Bydgoskiej, ul. Świętej Trójcy 26, 85-224 Bydgoszcz


Archidiecezja Częstochowska
ks. Rafał Kowalski
r.kowalski.delegat@gmail.com
697133921


Diecezja Drohiczyńska
ks. Sławomir Mazur
delegat@drohiczynska.pl
577740033


Diecezja Elbląska
ks. Piotr Szafrański
delegatelblag@gmail.com
737945065
Dyżur: środa, 16.00 - 17.30
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Obrońców Westerplatte 22, 82-100 Nowy Dwór Gdański


ks. Piotr Fiałek
delegatelblag@gmail.com
737945065
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Bożego Ciała 10, Elbląg


Diecezja Ełcka
ks. Marcin Maczan
kanclerz.elk@gmail.com
607611981


Archidiecezja Gdańska
ks. Mirosław Piskozub
delegat@diecezjagdansk.pl
799097137


Diecezja Gliwicka
ks. Rafał Dappa
r_dappa@kuria.gliwice.pl
322307133
Dyżur: poniedziałek-czwartek w godz. 9.30-15.30
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Kuria Diecezjalna w Gliwicach, 44-100 Gliwice, ul. Łużycka 1


Archidiecezja Gnieźnieńska
ks. Wojciech Rzeszowski
wojtas@gniezno.opoka.org.pl
608801208
614264661 wew. 210
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Seminaryjna 2, Gniezno


Diecezja Kaliska
Ewa Węgier-Szewczyk
delegatka diecezjalna
delegat@diec.pl
601493992


ks. Bogumił Kempa
ksiadzdelegat@diecezja.kalisz.pl
501944748
627660722
Dyżur: każdego dnia od poniedziałku do piątku od godz. 9.00-13.00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Widok 80-82, Kalisz


Archidiecezja Katowicka
ks. Łukasz Płaszewski
delegat.dm@katowicka.pl
519318959
Dyżur: 9.00-15.00 (najlepiej umówić się telefonicznie)
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Jordana 39 (wejście od ul. Wita Stwosza 16, poziom -1, domofon: Wydział Katechetyczny), Katowice


Diecezja Kielecka
ks. Artur Skrzypek
delegat.kielce@gmail.com
508865553
Dyżur: poniedziałek 8.00-9.30
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Biuro Delegata Kielce, Al. IX WIEKÓW KIELC 15/1


Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska
ks. Wacław Łukasz
delegat@koszalin.opoka.org.pl
94 343 87 14
Dyżur: od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Kuria Biskupia w Koszalinie


Archidiecezja Krakowska
s. Anna Szubrycht
delegatka diecezjalna
delegatka.ochronadziecka@diecezja.pl
512339339
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


ks. Marcin Cholewa
delegat.ochronadziecka@diecezja.pl
724150800


Diecezja Legnicka
ks. Piotr Kot
delegat@diecezja.legnica.pl
767244139
767244139
Dyżur: pon-pt, 9:00-13:00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Legnicka Kuria Biskupia


Archidiecezja Lubelska
ks. Marek Szołdra
m.szoldra@diecezja.lublin.pl
501048115


Archidiecezja Łódzka
ks. Tadeusz Weber
ochronadzieci@archidiecezja.lodz.pl
426648725; 426648728
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. ks. I. Skorupki 1, 90-458 Łódź


Joanna Malinowska
delegatka diecezjalna (psycholog, psychoterapeuta)
887 667 880


Diecezja Łomżyńska
ks. Robert Bączek
Wikariusz biskupi do spraw stałej formacji kapłanów; Rektor WSD
delegat@diecezja.lomza.pl
606318210
+48 86 216 25 91
Dyżur: poniedziałek - piątek: 9.00-13.00; telefonicznie każdego dnia i o każdej godzinie
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Sadowa 3, Łomża


Diecezja Łowicka
ks. Adam Kostrzewa
delbpa@diecezja.lowicz.pl
606766382


Eparchia Olsztyńsko-Gdańska obrz. gr.-kat.
ks. Roman Storoniak
rstoroniak@wp.pl
605744245


Diecezja Opolska
ks. Sylwester Pruski
delegat@diecezja.opole.pl
775466422


Ordynariat Polowy
Paulina Piątkowska
p.piatkowska@poczta.ordynariat.pl
261 879 255
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4, 00-911 Warszawa


ks. Rafał Kaniecki
kanclerz@poczta.ordynariat.pl
607859298
261873241
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza 4, 00-911 Warszawa 62


Diecezja Pelplińska
ks. Adam Kałduński
kanclerz@diecezja-pelplin.pl
576877977


Diecezja Płocka
ks. Marek Jarosz
marek.jarosz@diecezjaplocka.pl
509026002
Dyżur: wtorek 14.00 - 15.00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Nowowiejskiego 2, 09 400 Płock


Archidiecezja Poznańska
ks. Benedykt Glinkowski
delegat@archpoznan.pl
639800486
618512815
Dyżur: poniedziałek-piątek, godz. 9.00-14.00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Kuria Metropolitalna ul. Ostrów Tumski 2 61-109 Poznań


Archidiecezja Przemyska
ks. Piotr Baraniewicz
prewencja@przemyska.pl
692570639
166787460


Archieparchia Przemysko-Warszawska obrz. gr.-kat.
ks. Jarosław Storoniak
proekt@wp.pl
663471272


Diecezja Radomska
ks. Jarosław Wojtkun
delegatodim@diecezja.radom.pl
696499545
Dyżur: bez ograniczeń
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Kuria Diecezji Radomskiej, par. św. Kazimierza w Radomiu


Diecezja Rzeszowska
ks. Przemysław Drąg
delegat@diecezja.rzeszow.pl
510114164
Dyżur: Przyjęcie w Kurii Diecezjalnej po wcześniejszym kontakcie telefonicznym
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Zamkowa 4, 35-032 Rzeszów


Diecezja Sandomierska
ks. Michał Grochowina
Oficjał Sądu Biskupiego
delegat@diecezjasandomierska.pl
666660989
15 644 66 45
Dyżur: Poniedziałek, Środa godz. 9 -13:30; Piątek 12:00 - 16:30
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Ul. Mariacka 8, 27 - 600 Sandomierz


Diecezja Siedlecka
ks. Jacek Wojdat
delegatsiedlce@gmail.com
505 350 296
Dyżur: Środa, 9.00 - 13.30, inne dni po telefonicznym umówieniu się
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Ul. Bpa I. Świrskiego 57, 08-110 Siedlce


Diecezja Sosnowiecka
ks. Rafał Pietruszka
delegat.sosnowiec@gmail.com
664199345
Dyżur: środa 15.00 - 19.00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu


Diecezja Świdnicka
ks. Arkadiusz Harbar
delegat@diecezja.swidnica.pl
518 804 909
Dyżur: od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.30
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Świdnicka Kuria Biskupiapl. św. Jana Pawła II 158-100 Świdnica


Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska
ks. Sławomir Zyga
delegat@kuria.pl
509071398
Dyżur: 9:30 - 13:30
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Kuria Metrpolitalna w Szczecinie, ul. Papieża Pawła VI nr 4


Diecezja Tarnowska
ks. Bogdan Węgrzyn
bogdanwegrzyn@tlen.pl
694 595 286
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Sąd Diecezjalny w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 6 33 - 100 Tarnów


Diecezja Toruńska
ks. Mariusz Stasiak
delegatcod@diecezja-torun.pl
501625974


Archidiecezja Warmińska
ks. Cezary Opalach
delegat@archwarmia.pl
500 878 827
(89) 524 71 40
Dyżur: Bezterminowo
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Kuria Archidiecezji Warmińskiej, ul. Pieniężnego 22, 10-006 Olsztyn


Archidiecezja Warszawska
ks. Michał Turkowski
biurodelegata@mkw.pl
662665975
22-53 17 231
Dyżur: pon-pt 9.00-14.00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Kuria Warszawska ul. Miodowa 17/19 pok. 208 (telefonicznie całą dobę)


ks. Piotr Odziemczyk
wicekanclerz@mkw.pl
532741501


Beata Chojnacka
delegatka diecezjalna
ochrona.dzieci@mkw.pl
664 424 241


Diecezja Warszawsko-Praska
Małgorzata Walaszczyk
delegatka wspomagająca
mwalaszczyk@diecezja.waw.pl
22 5120091
Dyżur: 11-16 ( pn.-pt.)


ks. Artur Nagraba
delegat wspomagający
anagraba@diecezja.waw.pl
22 5120091
Dyżur: 11-16 (pn.-pt.)


ks. Łukasz Szkarłat
delegat.ochrona@diecezja.waw.pl
22 518 15 04


Diecezja Włocławska
ks. Sebastian Osiński
delegat@diecezja.wloclawek.pl
518 014 847
brak
Dyżur: Według potrzeb - po wcześniejszym umówieniu się drogą mailową
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Plac Kopernika 3, 87-800 Włocławek (Siedziba Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej)


Barbara Borkowska
delegatka diecezjalna
barbork61@gmail.com
693 521 885


Archidiecezja Wrocławska
ks. Bartłomiej Kłos
delegat@archidiecezja.wroc.pl
+48 601 285 582
713271110
Dyżur: poniedziałek - piątek / 09.00 - 13.00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Kuria Metropolitalna Wrocławska, pok. 24


Eparchia Wrocławsko-Koszalińska obrz. gr.-kat.
ks. Paweł Dobrzański
p_dobrzanski@wp.pl
889881182
Dyżur: poniedziałek - czwartek 10-12
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Łaciarska 34/2, Wrocław


Diecezja Zamojsko-Lubaczowska
ks. Robert Strus
Proboszcz Parafii Katedralnej w Zamościu
delegat@zamojskolubaczowska.pl
518305713
Dyżur: WTOREK 15:00-16:00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Kancelaria Parafii Katedralnej w Zamościu, ul. Kolegiacka 1A, Zamość


Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska
ks. Dariusz Mazurkiewicz
d.mazurkiewicz@diecezjazg.pl
663364994


Albertyni
s. Anna Szubrycht
delegatka zgromadzenia
delegatka.ochronadziecka@diecezja.pl
512339339
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


ks. Marcin Cholewa
delegat.ochronadziecka@diecezja.pl
724150800


Augustianie
o. Przemysław Plata
delegat.osa@gmail.com
693032679


Barnabici
ks. Michał Turkowski
biurodelegata@mkw.pl
662665975
22 53 17 231
Dyżur: pon-pt 9.00-13.00


ks. Piotr Odziemczyk
wicekanclerz@mkw.pl
532741501


Bazylianie
ks. Jarosław Storoniak
proekt@wp.pl
663471272


Benedyktyni – Biskupów
ks. Sylwester Pruski
delegat@diecezja.opole.pl
775466422


Benedyktyni – Lubiń
o. Konrad Małys
konrad@benedyktyni.pl


Benedyktyni – Tyniec
o. Konrad Małys
konrad@benedyktyni.pl


Bonifratrzy

- brak delegata
Bracia Serca Jezusowego
br. Tomasz Grzywanowski
Radny Generalny
sekretarz@zbsj.pl
514031608
Dyżur: Poznań, pn - pt (16.00-18.00)


Bracia Szkolni
br. Wiesław Telega
wizytator_fsc@wp.pl
608736471


Chemin Neuf
Barbara Smolińska
delegatka zgromadzenia
bt.smolinscy@op.pl
664920017


Chrystusowcy
ks. Paweł Jasina
ochronadzieci@chrystusowcy.pl
607745964
61-108 Poznań, ul. Panny Marii 4
Dyżur: Poniedziałek - Czwartek 9.30-12.00 oraz 15.30-1730; Piątek 14.30-16.00


Cystersi – Jędrzejów
o. Konrad Krzysztof Ciechanowski
Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
delegat.cystersi@gmail.com
536 970 350
Dyżur: Sobota 11:00-13:00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: 34-620 Jodłownik 27


Cystersi – Kraków
o. Konrad Krzysztof Ciechanowski
delegat.cystersi@gmail.com
536 970 350
Dyżur: Sobota 11:00-13:00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: 34-620 Jodłownik 27


Cystersi – Szczyrzyc
o. Konrad Krzysztof Ciechanowski
delegat.cystersi@gmail.com
536 970 350
Dyżur: Sobota 11:00-13:00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: 34-620 Jodłownik 27


Cystersi – Wąchock
o. Konrad Krzysztof Ciechanowski
delegat.cystersi@gmail.com
536 970 35059 747
Dyżur: Sobota 11:00-13:00
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: 34-620 Jodłownik 27


Dominikanie
o. Tomasz Franc
ochrona.maloletnich@dominikanie.pl
506 848 404
Dyżur: kontakt poprzez mail lub telefoniczny w dowolnym czasie


Magdalena Bogdan
delegatka zgromadzenia
ochrona.delegatka@dominikanie.pl
728471689
Dyżur: w każdą sobotę w godz. 9.00–13.00


Filipini

- brak delegata
Franciszkanie OFM (Bernardyni) – Kalwaria Zebrzydowska
o. Tytus Fułat
tytus@kalwaria.eu

Dyżur:


Franciszkanie OFM – Wrocław
o. Wit Michał Bołd
owitbold@wp.pl
516125805
Dyżur: Poniedziałek - niedziela 8.00-20.00


Franciszkanie OFM (Reformaci) – Kraków
o. Rafał Waluch
Koordynator z Fundacją św. Józefa; katecheta, doktorant prawa kanonicznego
rafal.waluch@interia.pl
514985744
Dyżur: ul. Senatorska 31, Warszawa; wtorek godz. 9:00-12:30


Franciszkanie OFM Katowice
o. Walenty Rafał Piechaczek
Miejsce zgłoszeń - 63 - 740 Kobylin, P. A. Glabera 4
delegat_ds_ochrony@panewniki.pl
504744975
65 548 24 26
Dyżur: każdego dnia od godziny 9.00 - 20.00 (miejsce zgłoszeń - 63 - 740 Kobylin, P. A. Glabera 4).


Franciszkanie OFM Poznań
o. Ozeasz Tadeusz Ossowski
ozeasz.ofm@wp.pl
797907776


Franciszkanie OFMConv Gdańsk
o. Waldemar Klinkosz
delegat@franciszkanie.gdansk.pl
509499388
(0-22) 569 96 12
Dyżur: W czwartki 15.00-16.30. UKSW ul. Wóycickiego 1/3, budynek 14, pok. 1420, 01-938 Warszawa


Franciszkanie OFMConv Kraków
o. Piotr Hreciński
delegat@mailplus.pl
124227115 w. 313


Franciszkanie OFMConv Warszawa
o. Karol Adamczewski
delegat@prowincja.org


Guanellianie
ks. Zygmunt Kostka
wikariusz prowincji, rzecznik prasowy
pomoc@sdb.krakow.pl
725305365
(+48) 12 252-85-00
Dyżur: codziennie pod telefonem


Jezuici – Kraków
o. Wojciech Bojanowski
ochrona@jezuici.pl
503739096
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków


Jezuici – Warszawa
o. Wojciech Żmudziński
pma-socio@jezuici.pl
602645712
Dyżur: poniedziałek - piątek w godz. 9:00-18:00


Józefici
ks. Tadeusz Skolimowski
tadeusz.skolimowski.osj@gmail.com
774336256


Kameduli – Erem Pięciu Braci Męczenników (Bieniszew)

- brak delegata
Kameduli – Erem Srebrnej Góry (Kraków)

- brak delegata
Kamilianie
o. Tomasz Bajda
bajda.tomasz@op.pl
506703082
Dyżur: od poniedziałku do piątku od godz.9.00 - 14.00


Kanonicy Regularni Laterańscy
ks. Piotr Adamus
piotr.adamus@onet.pl
501480352


Kapucyni – Kraków
br. Łukasz Stec
ochrona@kapucyni.pl
604380974
Dyżur: środa 16.00-18.00


Kapucyni – Warszawa
br. Grzegorz Filipiuk
chrondm@gmail.com
507103671
227852130


Karmelici
o. Jarosław Pyzia
pyziaj@o2.pl
504429623


Karmelici Bosi – Kraków
o. Przemysław Pliszczyński
przemek.ocd@gmail.com
786 875 700


Karmelici Bosi – Warszawa
o. Leszek Jasiński
ocddelegat@gmail.com
501809058


Klaretyni
ks. Marcin Kowalewski
mkovalcmf@gmail.com
506297699


Kombonianie

- brak delegata
Legioniści Chrystusa
o. Marcin Prokopek
mprokopek@legionaries.org
506 280 362
Dyżur: pon-pt 8:00-15:00


Marianie
ks. Rafał Gniazdowski
delegat@marianie.pl
789 454 606
Dyżur: Warszawa, ul. św. Bonifacego 9 lub Lublin, ul. Bazylianówka 54 B (dzień i godzina do uzgodnienia)


Michalici
ks. Grzegorz Kosakowski
grzegorzkosakowski3@gmail.com
694833514


Misjonarze (CM)

- brak delegata
Misjonarze Krwi Chrystusa
ks. Józef Ciupak
jozef.ciupak@gmail.com
601737952


Misjonarze MB Pocieszenia
o. Ashenafi  Yonas Abebe
womariam@gmail.com
517304763
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Rolnicza 219, Łomianki


Misjonarze Św. Rodziny
ks. Bogdan Peć
bogdan.pec@gmail.com
606909869


Montfortianie

- brak delegata
Oblaci 0MI
o. Jan Bielecki
jan.bielecki@oblaci.pl
510296059


Ojcowie Biali – Misjonarze Afryki
o. Tomasz Podrazik
delegat@misjonarzeafryki.org
795812423


Orioniści
ks. Michał Szczypek
delegat@orione.pl
504800424


Pallotyni – Poznań
ks. Janusz Łuczak
odm_delegat@sac.org.pl
696187768


Pallotyni – Warszawa
ks. Józef Ciupak
jozef.ciupak@gmail.com
601737952


Pasjoniści
o. Tomasz Gałkowski
tgal@poczta.onet.pl
604592072
Dyżur: Do dyspozycji po zgłoszeniu telefonicznym na podany numer komórkowy. Do dyspozycji w par. M.B.Bolesnej w Łodzi.


Paulini
o. Marek Tomczyk
omarek1@wp.pl
609955481


Pauliści
ks. Witold Wiśniowski
w.wisniowski@paulus.pl
343723464


Pijarzy
o. Piotr Różański
ochrona@pijarzy.pl
797 516 326
Dyżur: Cały czas


Pocieszyciele
ks. Rafał Gniazdowski
delegat@marianie.pl
789 454 606
Dyżur: Warszawa, ul. św. Bonifacego 9 lub Lublin, ul. Bazylianówka 54 B (dzień i godzina do uzgodnienia)


Redemptoryści
o. Jarosław Liebersbach
delegat@redemptor.pl
736075204


Rogacjoniści

- brak delegata
Saletyni
ks. Jan Kijek
delegat@saletyni.pl
504025971


Salezjanie – Kraków
ks. Zygmunt Kostka
wikariusz prowincji, rzecznik prasowy
pomoc@sdb.krakow.pl
725305365
(+48) 12 252-85-00
Dyżur: codziennie pod telefonem


Salezjanie – Piła
ks. Krzysztof Rudziński
Wikariusz Inspektora PLN
wikariusz@sdb.pila.pl
728 367 347
Dyżur: Poniedziałek - Piątek 10-14


ks. Adam Popławski
adampop@poczta.onet.pl
500020035
Dyżur: Poniedziałek -piątek 15.00


Salezjanie – Warszawa
ks. Sławomir Łubian
delegat@sdb.waw.pl
608543343


Salezjanie – Wrocław
ks. Piotr Lorek
ochronawroc@salezjanie.pl
725160210
Dyżur: Dostępny pod telefonem w tygodniu pon-pt, w godz. 9.00 - 18.00. Adres Pl. Grunwaldzki 3, 50-377 Wrocław


Salwatorianie
ks. Ambroży Skorupa
ambrozy.skorupa@mailsds.org
504292504
Dyżur: według potrzeby na wskazany adres e-mail i numer telefonu


Sercanie
ks. Krzysztof Dudek
delegat.sercanie@scj.pl
517051414


Sercanie Biali

- brak delegata
Somascy Ojcowie
ks. Mariusz Stasiak
delegatcod@diecezja-torun.pl
501625974


Stowarzyszenie Misji Afrykańskich
ks. Marcin Reczko
reczmar@yahoo.fr
513537855


ks. Adam Fijołek
vicesup@sma.pl
730623982


Synowie Najśw. Maryi Niep.
ks. Bogdan Węgrzyn
bogdanwegrzyn@tlen.pl
694 595 286


Szensztaccy Ojcowie
o. Wojciech Groch
o.wojtek@szensztat.pl
509389268


Towarzystwo Ducha Św.

- brak delegata
Trynitarze

- brak delegata
Werbiści
o. Jan Bocian
janbernardbocian@gmail.com
696752593
(55) 2429235
Dyżur: codziennie w godzinach 10 - 21
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: Zgłoszenia przyjmuję telefonicznie i mailowo. Istnieje możliwość umówienia się na spotkanie osobiste.


Zgromadzenie Ducha Św.
o. Maciej Sierzputowski
cssppow@wp.pl
797907354
Dyżur: poniedziałek-piątek, 10.00-20.00


Zmartwychwstańcy
o. Ryszard Burda
Radny prowincjalny
burda@xcr.pl
795476365


Adoratorki

- brak delegata
Albertynki – Poznań

- brak delegata
Albertynki – Kraków
s. Scholastyka Iwańska
delegatka.zsapu@gmail.com
728153380


Albertynki – Warszawa

- brak delegata
Albetrynki – Poznań

- brak delegata
Anotonianki Chrystusa Króla
s. Magdalena Krawczyk
megiaga@gmail.com
509192948


Antoninki

- brak delegata
Augustianki

- brak delegata
Bazylianki

- brak delegata
Benedyktynki Misjonarki
s. Blanka Szymańska
Wikaria Generalna
odm@benedyktynki.pl
452280452
227790074
Dyżur: poniedziałek-piątek w godz. 9-13


Betanki

- brak delegata
Boromeuszki – Mikołów
s. Judyta Gabriela Fajker
delegatkascb@gmail.com
504398965
Dyżur: Poniedziałek, Środa, Piątek od 15.00 do 20.00


s. Wanda Garbaciok
s.wanda@vp.pl
693112300


Boromeuszki – Trzebnica

- brak delegata
Córki Bożej Miłości

- brak delegata
Córki Maryi Niepokalanej
s. Monika Dudek
nanowo.niepokalanki@gmail.com
664640651


Córki Najczystszego Serca Maryi

- brak delegata
Córki Św. Franciszka

- brak delegata
Dominikanki
s. Marlena Rogowska
marlenaop@wp.pl
505919071


Dominikanki Misjonarki

- brak delegata
Elżbietanki – Cieszyn

- brak delegata
Elżbietanki – Katowice

- brak delegata
Elżbietanki – Nysa

- brak delegata
Elżbietanki – Poznań

- brak delegata
Elżbietanki – Toruń

- brak delegata
Elżbietanki – Warszawa

- brak delegata
Elżbietanki – Wrocław

- brak delegata
Eucharystki

- brak delegata
Felicjanki – Kraków
s. Anna Szubrycht
annaszubrycht76@gmail.com
511599503
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


Felicjanki – Przemyśl
s. Anna Szubrycht
annaszubrycht76@gmail.com
511599503
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


Felicjanki – Warszawa
s. Iwona Janiszewska
s.ola@wp.pl


Franciszkanki Maryi Nieustającej Pomocy

- brak delegata
Franciszkanki Misjonarki Maryi
s. Elżbieta Święciak
elzbieta.swieciak@gmail.com
530378507


Franciszkanki od Cierpiących

- brak delegata
Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej
s. Joana Pietrusiewicz
ania.pietrusiewicz@wp.pl
730743222


Franciszkanki Rodziny Maryi – Warszawa

- brak delegata
Franciszkanki Rodziny Maryi – Poznań

- brak delegata
Franciszkanki Rodziny Maryi – Kraków

- brak delegata
Franciszkanki Rodziny Maryi – Warszawa – dom prowincjalny

- brak delegata
Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej
s. Julia M. Koczot
siostrymi.ochronadzieci@gmail.com
511203424


Franciszkanki Służebnice Krzyża
s. Anita Harasim
s.anita.harasim@gmail.com
603509596


Franciszkanki Szpitalne

- brak delegata
Honoratki

- brak delegata
Jadwiżanki – Katowice

- brak delegata
Jadwiżanki – Wrocław

- brak delegata
Jadwiżanki Wawelskie
Marta Łopion
martalopion@gmail.com
726222089


Jóżefitki – Kraków

- brak delegata
Józefitki – Tarnów
s. Ewa Agnieszka Mazurek
ewacj@o2.pl
690123230


Józefitki – Wrocław

- brak delegata
Kanoniczki Ducha Świętego
s. Maria Najowicz
kanoniczki-krakow@o2.pl
783242522


Kapucynki Najśw. Serca Jezusa
s. Anna Gruszczyńska
s.annagruszczynska@gmail.com
733699185


Karmelitanki – Instytut Naszej Pani z Karmelu

- brak delegata
Karmelitanki Dzieciątka Jezus – Balice

- brak delegata
Karmelitanki Dzieciątka Jezus – Łódź

- brak delegata
Karmelitanki Dzieciątka Jezus – Marki
s. Eufemia Wydra
siostra.eufemia@gmail.com
728835794


Karmelitanki Dzieciątka Jezus – Wrocław

- brak delegata
Karmelitanki Misjonarki

- brak delegata
Katarzynki
s. Wioletta Bieszk
wiolabieszk@gmail.com
504913808


Klawerianki

- brak delegata
Loretanki

- brak delegata
Magdalenki od Pokuty

- brak delegata
Małe Siostry Jezusa
s. Maria Koszewska
msjrysia@gmail.com
507686102


Michalitki
s. Koleta Katarzyna Cyran
inspektorka@michalitki.pl
797157486


Misjonarki Chrystusa Króla
s. Małgorzata Michalik
ochronadzieci.mchr@gmail.com
665 799 412


Misjonarki Klaretynki Maryi Niepokalanej

- brak delegata
Misjonarki św. Antoniego Marii Klareta

- brak delegata
Misjonarki Św. Rodziny
s. Teresa Leonarda Kuniszewska
teresak1@wp.pl
692 700 564


Nazaretanki – Kraków

- brak delegata
Nazaretanki – Warszawa
s. Maria Santus
smariasantus@gmail.com


Niepokalanki

- brak delegata
Oblatki Serca Jezusa

- brak delegata
Obliczanki

- brak delegata
Orionistki
s. Marta - Małgorzata Kalinowska
martakal65@poczta.onet.pl
609581309
54/233 12 65


Pallotynki

- brak delegata
Pasjonistki

- brak delegata
Pasjonistki Św. Pawła Od Krzyża
s. Bogusława Gos
jozefa.pasjo@interia.pl
725706705


Pasterki

- brak delegata
Pijarki
s. Kinga Żelazko
kzelazko@sp45.pl
514156836


Pocieszycielki Najśw. Serca Jezusa

- brak delegata
Prezentki
s. Paulina Turwoń
sekretariat@siostryprezentki.pl
(12)2665424
Dyżur: dni robocze


Salezjanki – Łomianki
s. Iwona Szymanik
wikaria@cmw.waw.pl
512567917


Salezjanki – Wrocław
s. Anna Jaskółka
ajaskolka@cmw.osw.pl
511087782


Salwatorianki
s. Małgorzata Skonieczek
pearlsds@wp.pl
660544261


Samarytanki
s. Magdalena Skrzypińska
agaskrzyp@gmail.com
531807882


Serafitki – Kraków
s. Małgorzata Gromada
serafitki.ochrona@gmail.com
504232555


Serafitki – Oświęcim

- brak delegata
Serafitki – Rzeszów

- brak delegata
Serafitki – Poznań

- brak delegata
Sercanki – Rzeszów

- brak delegata
Sercanki – Częstochowa

- brak delegata
Sercanki – Kraków

- brak delegata
Siostry Bożego Serca Jezusa
s. Marietta Miksa
mariettaregina@gmail.com
453029804
71 327 12 08
Dyżur: 10.00 - 12.00 ul. Kapitulna 4 Wrocław


Siostry Imienia Jezus

- brak delegata
Siostry Jezusa Miłosiernego

- brak delegata
Siostry Maryi Niepokalanej (Marianki)
s. Michaela Joanna Musiał
michaela22011973@gmail.com
785481134
713224441
Dyżur: poniedziałek - wtorek: 19.00 - 20.00


Siostry Matki Bożej Miłosierdzia
s. Marcelina Boruch
s.stella@faustyna.pl
519459603


Siostry Miłosierdzia (Szarytki) – Chełmno
Iwona Gawin
iwgawin@wp.pl
+48501502822


s. Joanna Miotk
asiamiotk@op.pl
730943130


Siostry Miłosierdzia (Szarytki) – Kraków
s. Małgorzata Bolisęga
smbolisega@gmail.com
664351838
12 345 06 94
Dyżur: Wtorek 16.00 - 17.00 Czwartek 19.00 - 20.00


Siostry Miłosierdzia (Szarytki) – Warszawa
s. Katarzyna Besiekierska
ignacow.sm@gmail.com
503462766


Siostry Najświętszej Duszy Chrystusa

- brak delegata
Siostry Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Nativianki)

- brak delegata
Siostry Niepokalanego Serca Maryi

- brak delegata
Siostry Notre Dame
s. Beata Wędrychowicz
odim@ssnd.pl
573171691
Dyżur: poniedziałek-piątek od 19:00-20:00


Siostry od Aniołów
s. Aneta Sroka
anetaaniol06@gmail.com
539964009


Siostry Opatrzności Bożej
s. Donata Bielak
s.donatka@onet.eu
662044492


Siostry Sacre Coeur
s. Agnieszka Fortuna
afrscj@gmail.com
784184850
Dyżur: poniedziałek godz. 18 – 19.45


Siostry Św. Pawła (Paulistki)
s. Mirosława Koprucha
mirka@paulistki.pl
661980834


Siostry Św. Rodziny z Bordeaux

- brak delegata
Siostry Św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Terezjanki)
s. Franciszka Cejrowska
cejra@wp.pl
698726898


Siostry Szensztackie
s. Virginia Zawadzka
s.virginia@szensztat.pl
601623464
22 7793424


Siostry Wspólnej Pracy
s. Katarzyna Rawska
delegat.wloclawek@interia.pl
518014559
Dyżur: 87-800 Włocławek ul. Leśna 2 Pn 16-18


Siostry Zgromadzenia “Jedność” (Tereski)

- brak delegata
Siostry Zmartwychwstanki – Prowincja Warszawska

- brak delegata
Sługi Jezusa
Gabriela Dolega
agelod@op.pl
539908155


Służebnice Ducha Świętego (Werbistki)
s. Dominika Jasińska
sdominika@tlen.pl
606 411 976
17 5827 829


Służebnice Matki Dobrego Pasterza (Pasterzanki)
s. Katarzyna Kmieć
catharina10@wp.pl
781010949


Służebnice Najśw. Serca Jezusa

- brak delegata
Służebnice Niepok. Panny Maryi

- brak delegata
Służebniczki BDNP (Dębickie) – Dębica
s. Małgorzata Kaput
ochrona.maloletnich@siostry.net
797907268


Służebniczki BDNP (Dębickie) – Kraków

- brak delegata
Służebniczki BDNP (Dębickie) – Tarnów

- brak delegata
Służebniczki NMP (Śląskie) – WROCŁAW

- brak delegata
Służebniczki NMP NP (Śląskie) – Opole

- brak delegata
Służebniczki NMP NP (Śląskie) – Warszawa

- brak delegata
Służebniczki NMP NP (Śląskie) – Katowice

- brak delegata
Służebniczki NMP NP (Starowiejskie) – Łódź
s. Anna Szubrycht
aszubrycht@onet.eu
511599503
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


Służebniczki NMP NP (Starowiejskie) – Kraków
s. Anna Szubrycht
aszubrycht@onet.eu
511599503
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


Służebniczki NMP NP (Starowiejskie) – Przemyśl
s. Maria Duszyńska
martaasus@op.pl


s. Anna Szubrycht
aszubrycht@onet.eu
511599503
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


Służebniczki NMP NP (Starowiejskie) – Tarnów
s. Sylwia Osetek
osetek0@op.pl
666 102 768
146863915
Dyżur: ul. Św. Brata Alberta 8, Brzesko


s. Anna Szubrycht
aszubrycht@onet.eu
511599503
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


Służebniczki NMP NP (Starowiejskie) – Brzozów
s. Anna Szubrycht
aszubrycht@onet.eu
511599503
Miejsce przyjmowania zgłoszeń: ul. Henryka Sienkiewicza 3, Chrzanów


Służebniczki NMP NP (Wielkopolskie) – Luboń
s. Rut Szymanowska
rutsz@windowslive.com
512523069


Służebniczki NMP NP (Wielkopolskie) – Konstancin- Jeziorna

- brak delegata
Służebniczki NMP NP (Wielkopolskie) – Pleszew

- brak delegata
Służki NMP – Płock
s. Elżbieta Terlikowska
elaterlik@wp.pl
603 622 979


Służki NMP – Przysucha

- brak delegata
Służki NMP – Sandomierz

- brak delegata
Służki NMP – Siedlce

- brak delegata
Uczennice Boskiego Mistrza
s. Izabela Łapińska
delegatkapddm@gmail.com
784 483 668


Uczennice Krzyża
s. Emmanuela Sikorska
dr prawa kanonicznego, obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim, wykładowca UAM w Poznaniu
emmanuela.sikorska@gmail.com
603 626 052


Urszulanki SJK – Warszawa P. Centrum

- brak delegata
Urszulanki SJK – Łódź

- brak delegata
Urszulanki SJK – Warszawa P. Generalna

- brak delegata
Urszulanki SJK – Pniewy

- brak delegata
Urszulanki UR

- brak delegata
Westiarki Jezusa

- brak delegata
Wspólnota Błogosławieństw

- brak delegata
Wspólnota Niepok. Matki Wielkiego Zawierzenia

- brak delegata
Wspólnota Sióstr Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia

- brak delegata
Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych

- brak delegata
Zgromadzenie Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki (Siostry Białe)

- brak delegata
Zmartwychwstanki – Poznań
s. Rafaela Kazyaka
s.annakcr@gmail.com
500479693


Zmartychwstanki – Warszawa

- brak delegata